Aktualności

V lecie PFKK

W sobotę 28 lutego odbyła się miła uroczystość V-lecia PFKK. W sali konferencyjnej OPO Wałcz w hotelu Lider zebrali się wszyscy uczestnicy seminarium oraz zaproszeni goście.
Wszystkich zebranych przywitał shihan Bogusław Jeremicz 5 dan przedstawiciel Kyokushin-kan International na Polskę, Prezes Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do.

Kyokushin-kan rozwija się dynamicznie w Polsce jak i na świecie. Kyokushin-kan to patrzenie w przyszłość i rozwój, a każdy rozwój jest twórczy, daje siłę i motywację do samodoskonalenia. Siła Kyokushin-kan to również siła i autorytet liderów organizacji; Kancho Hatsuo Royama i fuku-kancho Tsuyoshi Hiroshige. Obaj są przykładem mistrzów patrzących w przyszłość. Codziennie ciężko pracują i myślą, co zrobić jutro, aby Kyokushin był jeszcze mocniejszy.

Nasz Klub przystąpił do PFKK prawie 4 lata temu, zaraz po jego powołaniu do życia. Dla kilku osób był to krok w nieznane, decyzja o pójściu nową drogą. To był trafna decyzja. Przez te 4 lata w naszym klubie pojawiło się wiele nowych osób, które swoją przygodę z kyokushin rozpoczęli w naszym dojo. Dla nich to czego się uczą jest naturalne i oczywiste. Dla Piotrka, Janusza, Pawła, Szymka, dla mnie, spojrzenie w przeszłość z perspektywy miejsca, do którego dotarliśmy, pozwala na uświadomienie jak wiele zyskaliśmy pod względem sportowym. Lepiej późno niż wcale. I możemy patrzeć z optymizmem w przyszłość – droga jest prosta a cel oczywisty. No i mamy od kogo się uczyć.

9