Aktualności

Udany pierwszy start !

W dniu 8 października 2011r. 5 - osobowa ekipa młodych zawodników naszego klubu wystartowała w Ogólnopolskim Turnieju Kyokushin, którego organizatorem był Krośnieński Klub Sportowy BUDO.

Dla naszych kadetów i młodzików był to pierwszy start w konkurencji kumie. Start należy uznać na udany, ponieważ każdy z karateków stanął na podium.
W kategorii do 40 kg II miejsce zajął Oscar Teeninga dając walkę turnieju, ponieważ oprócz regulaminowej rundy starcie wymagało aż dwóch dogrywek, aby wyłonić mistrza w tej kategorii wagowej. W kategorii do 45 kg na III miejscu stanął Paweł Wołczański, przegrywając dopiero po dogrywce z bardziej doświadczonym przeciwnikiem. W ostatniej kategorii wagowej kadetów powyżej 45 kg królował Patryk Przybyła, zdecydowanie wygrywając walkę finałową z zawodnikiem z Jasła. Należy dodać, iż Patryk mając dopiero 8 kyu wyszedł do walki bez żadnych kompleksów przed wyższym stopniem zawodnikiem. Sędziowie jednogłośnie opowiedzieli się za Patrykiem.W tej samej kategorii wystartował również Michał Borek, ostatecznie zajmując III miejsce. Z naszej klubowej kadry wystartowała jako jedyna w kategorii dziewcząt Katarzyna Pawłowska. Kasia po zwycięskiej walce półfinałowej przez ippon musiała uznać wyższość w finale zawodniczki z Kolbuszowej.

Podczas nieobecności Instruktorów, którzy w tym czasie doskonalili swoje umiejętności na Seminarium w Wałczu, sekundantem i kierownikiem drużyny był sempai Artur Zimnicki. Bardzo dziękujemy mu za cenne uwagi podczas walk.

Życzymy dalszych sukcesów. OSU!

14