Aktualności

Seminarium szkoleniowe - COS Wałcz

W dniach 7-9 października 5 osobowa reprezentacja naszego klubu wzięła udział w Seninarium Instruktorskim w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Piękne miejsce i piękna pogoda pogoda towarzyszyła na przez cały pobyt. W szkoleniu uczestniczyli prawie wszyscy kierownicy oddziałów oraz przede wszystkim instruktorzy. Sensei Bogdan Jeremicz przekazał mnóstwo wskazówek dotyczących podstaw technicznych oraz prawidłowego rozumienia i wykonania kata. Wspólnym mianownikiem wszystkich ćwiczeń jest zrozumienie podstaw technicznych, dlatego ćwiczenia kihon-geiko i ido-geiko są niezmiernie ważne podczas treningu. Te ćwiczenia rzutują na wykonanie i zrozumienie kata oraz na dobre kumite. Teraz można zobaczyć jak doskonale wszystkie ćwiczenia się uzupełniają według wyznaczonej drogi.

W tym roku w ramach PFKK sensei Jan Bierowiec przeprowadził kurs sędziowski kumite w którym wzięli udział wszyscy obecni na seminarium. Wyjaśnione zostały zasady sędziowania, punktowania, i prowadzenia walki. Nowi przeszkoleni sędziowie będą mieli okazję oceny zawodników już na Mistrzostwach Krajowych w Turku i w turniejach regionalnych.

W trakcie seminarium odbyły się również spotkania organizacyjne. Do Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do przyjęto kluby, których przedstawiciele byli na zebraniu, wybrano władze Federacji i przyjęto wstępny zakres prac Zarządu PFKK.

Skład zarządu PFKK: Prezes – Bogusław Jeremicz Vice-prezes – Artur Wilento Sekretarz – Dariusz Jasiakiewicz Skarbnik – Jan Bierowiec Członek Zarządu – Marcin Żyliński

Ustalono również wstępny kalendarz szkoleń i imprez sportowych na rok 2006, podsumowano również dotychczasową działalność i start Reprezentacji Federacji w Mistrzostwach Świata w Moskwie.

Kolejne Seminarium szkoleniowe zimą w lutym 2006 roku. To spotkanie poświęcone będzie w całości zagadnieniom związanym z walką realną oraz sportową. Serdecznie zapraszamy już teraz wszystkich chętnych.

9