Aktualności

Seminarium kumite - Wałcz 2010

W dniach 25-28 lutego br., w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu, odbyło się kolejne IX Seminarium Kumite, w którym uczestniczyło ponad 120 osób z klubów PFKK.
Nasz klub reprezentowali nasi instruktorzy : Paweł Guzik i Piotr Prajsnar.

Gościem specjalnym tegorocznego seminarium był trener boksu i kickboxingu, Mistrz Polski Kyokushin Karate z 1985 roku - Pan Jarosław Rogala z Warszawy, który był również trenerem wielokrotnego Mistrza ¦wiata amatorów i zawodowców w kickboxingu Marka Piotrowskiego. W piątek uczestnicy seminarium mieli okazję poznać zasady walk kickboxingu, thai boxingu oraz zasady K-1. Trener Rogala w doskonały sposób objaśniał i demonstrował techniki oraz taktykę kickboxingu i boksu. Uczestnicy seminarium byli pod dużym wrażeniem profesjonalizmu i sposobu przekazywania wiedzy, za co po ostatnim treningu nagrodzili trenera Rogalę gromkimi brawami.

Pozostałe treningi poprowadził shihan Bogusław Jeremicz 5 dan, zaznaczając wiele wspólnych cech pomiędzy różnymi sposobami walki, w których decydujące znaczenie ma właściwa postawa i praca dystansem. W sobotnie popołudnie, tradycyjnie, trening zakończył się walkami.

Organizacja Kyokushin-kan stara się przekazywać swoim członkom ideę Kyokushin jako systemu realnej walki w szerokim zrozumieniu Kyokushin jako Budo karate. Metodyka treningowa i cele jakie chce osiągnąć organizacja są ściśle związane z rozwojem jej członków w wielu płaszczyznach. Jedną z dróg rozwoju jest stworzenie możliwości ćwiczącym poznania i doskonalenia różnych form walki i współzawodnictwa.
Szeroko rozumiane karate Kyokushin jako Budo karate, czyli karate realnej walki nie może opierać się tylko na jednym systemie walki i współzawodnictwa, ponieważ to hamuje rozwój.

24