Aktualności

Seminarium instruktorskie - Wałcz 2006

5.10.2006 czworo instruktorów z naszego klubu : Piotr Praisnar, Janusz Hućko, Paweł Guzik oraz Szymon Mezglewski udało się na szkolenie instruktorów połączone z kursem sędziowskim do miejscowości Wałcz. Jak co roku wyjechaliśmy dużo wcześniej, gdyż pokonanie drogi zajmuje około 13 godzin. Po dotarciu do ośrodka szkolenia, około godz. 16.00 nie pozostało nic innego jak rozpakowanie się i obiado- kolacja, a później o godz. 19.30 rozpoczął się pierwszy trening. Zaraz na początku sensei Jeremicz zwrócił naszą uwagę na przyjmowanie prawidłowej pozycji fudo dachi, jak również prawidłowe siadanie i wstawanie z pozycji seiza. Główny nacisk położył na ujednolicenie przyjmowania pozycji w całej organizacji.
Drugi dzień rozpoczął się od porannego rozruchu. O godz. 7.30 wszyscy staliśmy już na stadionie, gdzie po krótkiej rozgrzewce rozpoczęły się biegi wokół stadionu, a następnie sensei Jeremicz poprowadził iken. Po śniadaniu o godz. 10.00 rozpoczął się trening, a jego głównym tematem była prawidłowość wykonywania kata taikyoku sono ichi oraz sono san, jak również kata pinian sono ichi. Sensei Jeremicz zwracał uwagę na prawidłowe przyjmowanie pozycji oraz wyprowadzanie uderzeń z poparciem biodra. Po dwu godzinnym treningu przyszedł czas na obiad i krótki odpoczynek, bo już o godz. 15.00 rozpoczął się kurs instruktorski z sensei Bierowcem. I tu zwrócono po raz kolejny uwagę na odpowiednie zachowanie na macie: sposób wchodzenia i schodzenia, jak również sensei zwracał uwagę na szczegóły prowadzenia walk i sposób eliminowania błędów sędziowskich, dążąc jednocześnie do ujednolicenia sposobu sędziowania w całej organizacji. Bezpośrednio po kursie sędziowskim nastąpił kolejny trening prowadzony przez sensei Jeremicza, na którym doskonaliliśmy kolejne kata. Tym razem sensei skupił się na kata pinian sono ni i pinian sono san. I tu okazało się jak dużo pracy jeszcze przed nami. Każdy ruch poparty biodrem, stawał się niewiarygodnie mocny i dynamiczny. Pozycje, które de facto podobno znamy na pamięć nagle, okazały się daleko odbiegłe od zamierzeń prawdziwego kyokushin. Trening zakończył się około godz. 17.30 tuż przed kolacją. O 19.00 na kolejnym treningu przerabialiśmy kata pinian sono yon i sono go, jak również geksai sho i najfanchin shodan.

Sensei Jeremicz starał się uświadomić nam, jak wielką role należy przykładać do poruszania się i przyjmowania właściwej pozycji pozwalającej w pełni wykorzystać pracę bioder, a tym samym potencjał możliwości swojego ciała. O godz. 21.00 rozpoczęło się spotkanie kierowników ośrodków trwające do 24.00. Na spotkaniu podano skład kadry reprezentujący naszą organizacje na zawodach międzynarodowych.. Sensei Wilento zaproponował również utworzenie kadry B, co spotkało się z aprobatą wszystkich kierowników. Poruszono oczywiście temat ustalenia terminarza imprez na rok 2007, jak również zaplanowano wstępnie terminy egzaminów na stopnie kyu.

W ostatnim dniu szkolenia w Wałczu o godz. 10.00 rozpoczął się ostatni trening, na którym sensei Jeremicz pokazywał elementy boksu: prawidłowego poruszania się, skracania dystansu, wykorzystania balansu ciała, które przedłożyło się bezpośrednio na wykonywanie uników oraz całej serii zadawania ciosów.

Teraz przed nami wiele pracy i wiele do przekazania pozostałym ćwiczącym. Wiemy jednak, że nasze karate zmierza w dobrym kierunku, który dąży do prawdziwego poznania drogi kyokushin.

8