Aktualności

Seminarium TSG - Radom

Seminarium TSG - Radom

W Radomiu 12.05.2012r. w hali treningowej sekcji zapaśniczej ul. Kościuszki 7 odbyło się seminarium TSG z David Cook 9 Dan (Anglia/Szwecja), Lars Utter 5 Dan (Szwecja), Emil Waszak 3 Dan (Polska), Jakub Beltowski 2 Dan (Szwecja).

W programie zgrupowania była prezentacja TSG-MIXED FIGHTING jako naturalnego rozwinięcia TSG SENSHIN FIGHTING KARATE. Podstawy walki tego systemu to "stójka" i "parter". System ten opiera się na około 75% walki w stójce, zbliżonej do Kickboxingu/K-1, a 25% to techniki parterowe. Devid C. Cook ma ponad czterdziesto letnie doświadczenie w sztukach walki, z czego czternaście poświęcił organizacji Mas.Oyama Karate Kyokushin. Jest on autorem dwóch książek poświęconych Kyokushin na których wzorowało się rzesze karateków w Polsce w latach osiemdziesiątych. W roku 1987 Cook zapoczątkował odstąpienie od tradycyjnego trenowania karate w Europie i zaczął rozwijać system Ashihara Karate. W 1995 na obozie szkoleniowym jeden z zaproszonych gości zademonstrował kilka rzutów i chwytów co zostało wprowadzone do systemu i dało początek TSG- Mix Fighting Karate.
Jest to bardzo nowoczesny system dający możliwość prowadzenia bardzo atrakcyjnego treningu, zarówno w stójce jak i w parterze.

W szkoleniu uczestniczył instruktor naszego klubu Paweł Guzik. OSU!!!

14