Aktualności

Seminarium MMA

W dniach 21-22 Października 2011r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w seminarium MMA zorganizowanym przez Pszczyńskią Akademię Sztuk Walki w Rymanowie.

Gościem a zarazem prowadzącym seminarium był Łukasz "Juras" Jurkowski , były zawodnik , zdobywca pucharu świata w taekwondo. Zwycięzca pierwszego turnieju Konfrontacji Sztuk Walki KSW. Łukasz Jurkowski jako jedyny zawodnik wystąpił na 8 galach KSW z rzędu. Obecnie trener i komentator sportowy specjalizujący się w Sportach Walki.

Pierwszy trening poświęcony był obaleniom oraz przejściem do ataku z "góry" (dźwignie, duszenia, uderzenia), taktyka walki w parterze. W drugi dzień przetrenowaliśmy sytuację „odwrotną” tzn. główny nacisk położony był na walkę z „pleców” obrony, przejścia do dźwigni, duszeń, ucieczka przed próbą przechwytu nóg.

Po pierwszym treningu odbyło się oficjalne spotkanie z "Jurasem" w restauracji Jaś Wędrowniczek. Można było dowiedzieć się więcej o Łukaszu, KSW ,MMA oraz porozmawiać z mistrzem na różne tematy nie do końca związane ze Sztukami Walki.

Dziękujemy Bogdanow i Pawłowi za zaproszenie i możliwość trenowania w tak zacnym gronie.

0