Aktualności

Seminarium Kumite - Wałcz 2009

Ponad 170 uczestników wzięło udział w VII Seminarium Kumite w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu w dniach 26 luty - 1 marca. W tym roku w seminarium wzięli udział zaproszeni przez shihan Bogusława Jeremicza specjalni goście : shihan Masahiro Kaneko 5 dan v-ce dyrektor techniczny Kyokushin-kan International oraz trener kadry Japonii, shihan Kunio Ishizawa 5 dan ( mistrz Iken ), sempai Yusuke Fujii 2 dan Mistrz Japonii oraz sempai Yusuke Nakagawa i sempai Toshio Matsuzaki, który pełnił również funkcję tłumacza. Z naszego Klubu w zajeciach udział brali – Piotrek, Janusz, Paweł, Szymek, Artur, Agnieszka i Marek.

W tym roku program treningowy ukierunkowany był na naukę dynamicznej zmiany dystansu z wykorzystaniem całego potencjału ciała w ataku i obronie. W celu podniesienia efektywności ćwiczeń używano również tarcz treningowych oraz rękawic bokserskich. Ćwiczenia Iken, ( Sankaku-ho oraz Shinki-shussui-shiryoku )które demonstrował shihan Ishizawa oraz shihan Jeremicz w doskonały sposób dały możliwość zrozumienia, jak wykorzystać całe swoje ciało, aby techniki były jeszcze bardziej skuteczne. Shihan Kaneko przedstawił zestaw ćwiczeń, które przy systematycznym wykonywaniu powinny wpłynąć na dynamikę i swobodę wykonywania technik nożnych.

Wieczorem po kolacji chętni uczestnicy seminarium mieli możliwość skorzystania z basenu lub odpoczynku w pokojach hotelowych.

W sobotę 28 lutego w sali konferencyjnej OPO Wałcz odbyła się uroczystość V-lecia Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Opis uroczystości w osobnej relacji.

0