Aktualności

Otwarte Mistrzostwa Krakowa Juniorów

W dniu 2 grudnia 2006 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Krakowa Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do. Nasz klub reprezentowali:

w kategorii kata
1. Karolina Ginalska
2. Oskar Ginalski
3. Anna Kochanek

w kategorii kumite :
1. Anna Kochanek
2. Katarzyna Dragan
3. Michał Bienia
4. Damian Poradyło
5. Bartłomiej Steliga
6. Rafał Wityński
7. Krzysztof Leniek
8. Kucharyk Fabian
9. Kędzierski Adrian
10. Jasłowski Michał


W Otwartych Mistrzostwach Krakowa Juniorów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do udział wzięło ogółem 145 zawodników z 6 Klubów: Kraków, Mysłowice, Tychy, Kalety, Mielec i Krosno.
Po wstępnym ważeniu i badaniu lekarskim około godz. 9: 40 rozpoczęły się eliminacje w kata dziewcząt i chłopców. Ku naszemu zadowoleniu, do finałów zakwalifikowali się wszyscy nasi zawodnicy, startujący w tej kategorii. Następnie przystąpiono do eliminacji w kumite. Zawodnicy w tej kategorii reprezentowali bardzo wysoki poziom. Wśród nich byli także zawodnicy naszego klubu, tj.: Damian Poradyło, Michał Bienia, Rafał Wityński, Krzysztof Leniek, którzy dołączyli do ścisłego grona półfinalistów. Walki prowadzone były w pełnych ochraniaczach z ograniczonym kontaktem.
Po eliminacjach nastąpiła przerwa. Około godz. 14:30 rozpoczęły się półfinały i finały w kata oraz kumite.
W kategorii kata dziewcząt rocznik 1993 i 1994, 1 miejsce zajęła nasza zawodniczka Karolina Ginalska, a w kategorii chłopców rocznik 1997, 2 miejsce zajął Oskar Ginalski, natomiast Anna Kochanek zajęła 4 miejsce w kategorii dziewcząt, rocznik 1988 1989 i 1990. W kategorii kumite chłopców rocznik 1995 i 1996 3 miejsce zajął Damian Poradyło, a 4 miejsce Michał Bienia. Obaj stoczyli po dwie zwycięskie walki, które pozwoliły im znaleźć się w półfinale. W kategorii chłopców rocznik 1988, 1989 i 1990 + 65 kg, po ciężkiej walce, 2 miejsce należało do Krzysztofa Leńka.
Rafał Wityński, po zaciętej, zwycięskiej walce przez wazari, dotarł do półfinału. Niestety, odnowiła mu się nie wyleczona kontuzja, co sprawiło, że nie był w stanie dalej walczyć, pozostając tym samym na 4 pozycji.

Wszystkim naszym zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na drodze kyokushin !

12