Aktualności

Otwarte Mistrzostwa Krakowa 2007

W dniu 01/12/2007 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Krakowa Federacji Kyokushin-Kan Karate-Do. Krośnieński Klub Karate „Garyu” reprezentowało 11 zawodników:

11. Zimnicki Artur

Dziesięciu zawodników wystartowało w konkurencji Kumite, a jeden zawodnik w Kata.
Otwarte Mistrzostwa Krakowa zakończyły się dużym sukcesem Naszego Klubu. Zdobyliśmy 8 medali. Trzech zawodników uplasowało się na 1 miejscu, czterech na miejscu 2 i jeden zawodnik zajął 3 miejsce. Pozostałych trzech zawodników znalazło się tuż za podium, zajmując czwarte miejsca.

Ciekawie wyglądała sytuacja w kumite Senior – 70 kg i +80 kg, gdzie mieliśmy po trzech zawodników, którzy po eliminacjach wszyscy znaleźli się w półfinałach.

W kategorii -70 kg, oprócz naszych najbardziej doświadczonych zawodników Pawła i Szymona, znalazł się Adrian, który w imponujący sposób przeszedł eliminacje pokonując bardziej doświadczonych zawodników, pokazując wielką ambicje i wole walki. W walce półfinałowej, na skutek odniesionej wcześniej kontuzji, musiał poddać walkę na korzyść Pawła. I tak po raz kolejny w finale spotkał się Paweł z Szymonem.
Warto zaznaczyć, że z naszych zawodników, Szymon na tych zawodach miał najcięższe walki.
W kategorii – 70 najlepsi byli: 1. Paweł Guzik, 2. Szymon Mezglewski, 4.Adrian Kędzierski (do walki o 3 miejsce nie wyszedł z powodu kontuzji).

Zwycięzcą kategorii + 80 został Artur Zimnicki, 3 miejsce zajął Mirosław Subik. Obaj zawodnicy stoczyli zacięty pojedynek o finał. Tym razem Artur okazał się lepszy. Artur w finale zwyciężył z zawodnikiem z Krakowa, a Mirek, mimo kontuzji, wygrał przez wazari walkę o 3 miejsce.

Sukcesem zakończyły się również zmagania naszych juniorów. Marek Biduś w swojej kategorii zajął 2 miejsce, pokonując w pół finale swojego rywala przez wazari, wykonując technikę mawashi geri jodan. W finale, mimo że dominował, przez chwile nieuwagi otrzymał technikę na wazari i niestety przegrał, ale nie zmniejsza to sukcesu jaki osiągnął. Należy zauważyć, że były to jego pierwsze zawody karate, a on już znalazł się w czołówce zawodników. Oby tak dalej!

W fiale znalazł się również Wojdyła Paweł, który pokonał swojego przeciwnika i zajął 1 miejsce w swojej kategorii.
Z lekkim "niedosytem" zakończyła się walka finałowa Maćka, w której to prowadził przez wazari, i którą musiał poddać ze względu na kontuzję odniesioną w poprzednich starciach. Kontuzja nie pozwoliła mu na kontynuowanie walki. Musieliśmy zadowolić się 2 miejscem Maćka Owsianego. Nie umniejsza to jednak w żaden sposób sukcesu, jaki ten zawodnik osiągnął.

Na koniec nasz "rodzynek" w Kata Senior - Piotr Kuliga. Piotrek jako jedyny reprezentował nasz klub w tej konkurencji. Po eliminacjach znalazł się w turze finałowej, zajmując ostatecznie 2 miejsce.

Wyrażam wielkie podziękowania wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, charakter i ducha walki jaki pokazali, oraz życzę podobnych sukcesów na następnych zawodach.