Aktualności

Obóz letni - Tuchola 2011

W dniach 2-7 sierpnia 2011r. w miejscowości Tuchola, odbył się kolejny letni obóz Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Nasz Klub Sportów Walk "Garyu" Krosno reprezentowała tym razem tylko 3 osobowa ekipa: Szymon, Paweł i Piotr.
Specjalnym gościem obozu był Sensei Nicholas Pettas. Jako "uchi deshi" (osobisty uczeń) Masutatsu Oyamy, ukończył 1000 dniowe szkolenie i przez wiele lat jako jedyny Europejczyk prowadził zajęcia w Honbu Dojo jako instruktor. W swojej karierze sportowej był m in. Mistrzem Europy, medalistą Mistrzostw ¦wiata Karate Kyokushin oraz zwycięzcą edycji K-1 Japan.

"Good morning everyone"... - mówiąc tak - Nicholas Pettas rozpoczynał swoją część porannego rozruchu. Po części wstępnej jaką prowadził shihan Bogusław Jeremicz, sensei Nicholas zadawał do wykonania ćwiczenia cross-fit np. 21 przeskoków nad partnerem, 21 pompek i tak samo 15 powtórzeń i 9 w jednej serii, jak najszybciej i jak najdokładniej. Rekord obozu w tym zakresie to 1min 20 sek. Każdy poranny rozruch był nowym przeżyciem, dość męczącym, lecz i tak wszyscy byli zadowoleni.

Pierwszy trening to ćwiczenia kihon i ido geiko, który sensei Nicholas poprowadził w stylu honbu dojo, tj. w stylu jaki poznał będąc przez 3 lata uchi-deshi sosai Mas. Oyama. Podkreślał, że Sosai zawsze mówił, że moc technik wypływa ze środka ciała, dlatego stabilna postawa i równowaga mają decydujące znaczenie. Sensei Nicholas dużo czasu poświęcił na walkę. Podczas treningów wykonano bardzo dużo ćwiczeń w parach, różnych kombinacji i elementów taktycznych związanych z regułami walki knockdown, a także walk fullcontaktowych wg reguł K-1. Niektóre zajęcia odbywały się w grupach, w zależności od zaawansowania.
Treningi tachi kata i kata w grupach prowadzili instruktorzy: sensei Artur Wilento 4 dan, Dariusz Jasiakiewicz 4 dan Andrzej Poczwardowski 3 dan. Zajęcia z kickboxingu prowadził trener Jarosław Rogala.

Niewątpliwie miłym przeżyciem i doświadczeniem było spotkanie z sensei Nicholasem, który opowiadał o powodach swojego wyjazdu do Japonii i chęci zostania uchi-deshi Mas. Oyama. Usłyszeliśmy wiele zabawnych opowieści z tego okresu i mogliśmy podziwiać talenty aktorskie sensei Nicholasa. Spotkanie było bardzo ciekawe i zabawne.

W czasie obozu odbył się egzamin na stopnie kyu i Dan. W komisji egzaminacyjnej znaleźli się : shihan Bogusław Jeremicz 5 dan, sensei Artur Wilento 4 dan oraz sensei Nicholas Pettas 3 dan.

Równorzędnie z obozem odbywał się kurs instruktora samoobrony i Kick-boxingu , którego gościem był Józef WARCHOŁ - wielokrotny Mistrz Polski Karate Kyokushin, Mistrz Polski, Europy i ¦wiata w Kickboxingu.

15