Aktualności

Obóz letni - Tuchola 2009

W dniach 4-9 sierpnia odbył się kolejny siódmy letni obóz w Tucholi, zorganizowany przez Polską Federację Kyokushin Kan Karate Do.
Udział w nim wzięło około 180 osób z całej Polski oraz goście z Federacji Rosyjskiej i Japonii. Nasz Klub Garyu reprezentowało 5 osób : Piotr, Paweł, Szymon, Artur i „Sławek” ;).

W trakcie obozu odbyło się 18 treningów z podziałem na grupy, egzamin na stopnie szkoleniowe kyu i dan oraz coroczny turniej przeciągania liny.

Treningi prowadzone były przez shihan Kunio Ishizawa 5 Dan, sihan Bogusława Jeremicza 5 Dan, sensei Artura Wilento 4 Dan i sensei Dariusza Jasiakiewicza 4 Dan.
Zajęcia odbywały się 4 razy dziennie, począwszy od porannego Iken przez treningi specjalistyczne unsoku, ido-geiko, kata, kata-bo (Oshiro-no-kon i Shushi-no-kon) i kumite.

Duża uwaga tegorocznego obozu była poświęcona prawidłowemu poruszaniu się (unsoku), zachowaniu prawidłowej postawy i odpowiedniemu przenoszeniu środka ciężkości (balans ciałem), zarówno w kata, jak i podczas walki.
Shihan Kunio Ishizawa szczególny nacisk kładł na dynamiczną prace bioder podczas wykonywania technik , czego przykładem było kata Naifanchin shodan, które to kata wyrabia pracę ciałem, zwłaszcza w krótkim dystansie.

Ukoronowaniem obozowych zmagań były walki egzaminacyjne.
Gratulacje dla sempai Szymona, który zaliczył test na 1 kyu.
OSU !!

0