Aktualności

Mistrzostwa Polski Seniorów Kyokushin-kan Karate-do - Turek

Reprezentacja naszego klubu (zawodnicy, sędziowe i kibice) wyjechała dzień wcześniej. Koło 23.00 dotarliśmy do Turku i dość szybko znaleźliśmy Dojo tutejszego klubu kierowanego przez Sensei Dariusza Jasiakiewicza 3 Dan. Przywitał nas serdecznie i zaprowadził do sali, gdzie rozłożyły się już ekipy z Gdańska, Lublina i.... Trzeba było tylko odstać swoje w kolejce do łazienki i można było ułożyć się do spania na macie. Po pełnej wrażeń, ale jednak męczącej podróży wszyscy dość szybko zasnęli. Od czasu do czasu dało się tylko słyszeć pochrapywanie, na szczęście nieśmiałe. Rano, na dobry początek dnia niektórzy zaliczyli poranny rozruch na dostępnym w dojo sprzęcie. O 9.30 byliśmy już w sali gdzie miały odbyć się zawody. W pierwszej konkurencji - kata wystąpił Marek Wilusz. Po pierwszej turze, w której wszyscy wykonywali Gekisai Sho, zajmował 3 miejsce. W drugiej wykonywał Seienchin. Mogliśmy się cieszyć z pierwszego medalu na Mistrzostwach Polski. Kolejny nasz zawodnik - Janusz Hućko startował w kategorii -80 kg. W pojedynku o półfinał przegrał przez wskazanie sędziów z bardzo dobrym zawodnikiem z Wrocławia. Dał z siebie wszystko. Przegrał z późniejszym finalistą i vice- mistrzem Polski. Już przed występem Mariusza Bartmana cieszyliśmy się z co najmniej 3 miejsca. W jego kategorii +90 kg było tylko 4 zawodników. Jego przeciwnik z Wrocławia przewyższał go warunkami fizycznymi i doświadczeniem. Nie liczyliśmy zbytnio na zwycięstwo Diabła i zgodnie z planem przegrał walkę, ale wszystkim zaimponował swoją postawą i dojrzałą, konsekwentną taktyką. Przegrał ale może czuć się zwycięzcą. Tym bardziej że odebrał z rąk Sensei Bogdana Jeremicza nagrodę za 3 miejsce. W roli sędziego wystąpił Piotrek Prajsnar. W białej koszuli, w muszce i z chorągiewkami w rękach, mimo bosych stóp wyglądał imponująco! Zdobycie 2 brązowych medali na Mistrzostwach Polski Seniorów Kyokushin-Kan Karate-do jest dużym sukcesem naszego klubu! Kolejny raz przy okazji dużej imprezy zawodnikom towarzyszyła grupa kibiców, która wspierała ich swoim dopingiem i dobrym słowem. Takie wyjazdy są okazją do poznania się osób ćwiczących w różnych sekcjach naszego klubu w Krośnie, Jedliczu czy Dukli. Wspólna podróż i wspólne przeżywanie emocji i wzruszeń integruje i daje poczucie jedności.
Te dwa puchary to sukces nas wszystkich, wszystkich którzy ćwiczą w Klubie GARYU.
W dojo, w czasie treningu obowiązuje wszystkich etykieta dojo, hierarchia stopni. Ale po treningu czy w czasie takich okazji jak zawody, obozy czy inne spotkania wszyscy tworzymy jedną, wielką "rodzinę", w której wszyscy czują się dobrze. Nie ma lepszych i gorszych, mniej i bardziej zdolnych. Nie ważne czy na treningu stoisz w pierwszym czy ostatnim rzędzie. Silniejszy pomaga słabszemu. Jeśli chcesz być pierwszy - idź na końcu. Jeśli chcesz być dobrym karateką i człowiekiem musisz wziąć sobie do serca słowa przysięgi Dojo. Nie zawsze jest to proste, ale trzeba się starać konsekwentnie kroczyć drogą bushido. Jeśli robisz coś dobrze, z pełnym zaangażowaniem i masz czyste intencje - inni dołączą do Ciebie.

OSU!

12