Aktualności

Letni obóz klubowy - Wisełka 2007

W tym roku nasz klub po raz trzeci zorganizował Letni Obóz Karate.
Tym razem w nadmorskiej miejscowości Wisełka w terminie 17-26 sierpnia. W obozie udział wzięło prawie 150 osób z kilkunastu klubów z całej Polski. Zajęcia prowadziło 8 instruktorów z podziałem na 4 grupy ćwiczebne.

Każdy dzień rozpoczynał się o 7.00 rozruchem, po śniadaniu przeważnie wszystkie grupy szły nad morze, gdzie czas upływał na kąpielach w wyjątkowo czystej wodzie, opalaniu na pięknej plaży, grach i zabawach, jak też treningach karate.
W ramach zajęć zwiedzaliśmy najbliższą okolicę porośniętą lasami. Uczestnicy obozu wzięli udział w autokarowej wycieczce do Międzyzdrojów, gdzie odwiedzili Gabinet Figur Woskowych, Muzeum Przyrodnicze, aleje gwiazd. Kolejnym punktem wycieczki było Jezioro Turkusowe oraz wejście na punkt widokowy Zielonka, skąd rozciągał się wspaniały widok na rozlewisko ¦winicy. W drodze powrotnej, po krótkim spacerze odwiedziliśmy Zagrodę Żubrów i Orła Bielika. Program obozu objął również dyskoteki, ognisko, chrzest czyli pasowanie na samuraja.

Tradycyjnie naszym honorowym gościem był Shihan Bogusław Jeremicz 5 Dan. W przedostatnim dniu ponad 50 osób przystąpiło do egzaminu na stopnie szkoleniowe kyu. Z naszego klubu sprawdzian na 5 kyu zaliczył Bartłomiej Steliga..

Obóz dla wielu osób był ciężką próbą. Młodsi oprócz 3-4 treningów dziennie musieli również poradzić sobie z bólem rozłąki z rodzicami. Starsi próbowali pogodzić duży wysiłek, który niosły ze sobą treningi karate z potrzebą zabawy i zacieśniania więzi koleżeńskich.
Wielu przeżywało trudne chwile zwątpienia. Każdy musiał się podporządkować dyscyplinie wynikającej z etykiety dojo i regulaminu obozu.

"Będziemy ćwiczyć nasze serca i ciała dla osiągnięcia pewnego i niewzruszonego ducha" – ten punkt przysięgi Dojo dla nas wszystkich jest przesłaniem, że ostatecznym celem karate jest budowanie mocnej psychiki. To właśnie ona jest najważniejsza w realnej walce.

29