Aktualności

KSW GARYU Drużynowym Vice - Mistrzem Polski Południowej

KSW GARYU Drużynowym Vice - Mistrzem Polski Południowej

KSW GARYU Drużynowym Vice - Mistrzem Polski Południowej
w Kyokushin Karate

Dnia 14 grudnia w Mielcu odbyły się otwarte Mistrzostwa Polski Południowej Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Organizatorem turnieju był Mielecki Klub Shinkyokushin SAIHA kierowany przez Andrzeja Wolskiego 3 Dan. Sędzią głównym zawodów był Shihan Bogusław Jeremicz 5 Dan. W turnieju wzięło udział 137 zawodników z 20 klubów, 98 zawodników i 39 zawodniczek, przede wszystkim z rejonu południowego kraju. Zawodnicy zmagali się w konkurencji kumite (walka sportowa) w 25 - ciu kategoriach. Łącznie na obu matach stoczono ponad 120 walk zgodnie z wymogami PFKK. Z Klubu Sztuk Walk GARYU Krosno wystartowało 10 zawodników: Jakub Korona, Wojciech Dynowski, Radosław Wolski, Piotr Charzewski, Olgierd Smyka, Dawid Smyka, Adrian Rzeszutek, Krzysztof Krupa, Patryk Przybyła i Paweł Muszyński.

Zgromadzeni na trybunach goście turnieju i licznie przybyli kibice mieli okazję oglądać znakomite pojedynki na macie. Wielu doświadczonych zawodników zachwyciło wspaniałą formę fizyczną i świetnym przygotowaniem technicznym do walki, przez co walki przebiegały w szybkim tempie i niejednokrotnie rozstrzygnięte były przed czasem, poprzez zdobycie punktu wazari lub ippon. Również najmłodsi zawodnicy stawiający pierwsze kroki w walce sportowej, wykazali się wielką wolą walki i nie szczędzili sił do końca zmagań na macie. Krośnieńscy zawodnicy KSW GARYU stoczyli zacięte i widowiskowe walki, które emocjonowały zgromadzoną w hali sportowej publiczność. Dzięki zdobyciu 3 złotych i 3 srebrnych medali, Krośnieński Klub zajął 2 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Na podium stanęli: Jakub Korona 1 miejsce w Kumite Chłopców - 9 lat; Piotr Charzewski 1 miejsce w Kumite Chłopców 10-11 lat; Krzysztof Krupa 1 miejsce w Kumite Chłopców 16-17 lat; Wojciech Dynowski 2 miejsce w Kumite Chłopców 10-11 lat; Adrian Rzeszutek 2 miejsce w Kumite Chłopców 11-12 lat; Patryk Przybyła 2 miejsce w Kumite Chłopców 14-15 lat. Bardzo udany start zaliczył Radosław Wolski, który wyeliminował 2 zawodników, w tym bardzo dobrego zawodnika z Kaliningradu, ale z powodu kontuzji nie mógł wystąpić w walce półfinałowej.

Zawodnikom kibicowali koledzy oraz grupa rodziców. Klub jako sędzia reprezentował sensei Piotr Prajsnar a sekundantem był sensei Paweł Guzik.

Życzymy dalszych sukcesów OSU!

 

0