Aktualności

Debiut w Kadrze Polski

24-25 listopada odbyło się X Zgrupowanie Kadry Kyokushinkan PFKK w Pawilonie Sportów Walki Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. W zgrupowaniu wzięli udział zawodnicy powołani do kadry na rok 2007 oraz ich instruktorzy na co dzień szkolący w klubach. Zgrupowanie prowadził trener kadry Sensei Artur Wilento 3dan oraz Shihan Bogusław Jeremicz 5dan.

Nasz klub reprezentowali: Szymon Mezglewski jako zawodnik szerokiej kadry oraz Marek Wilusz w charakterze instruktora. Udział w zajęciach Kadry Szymona jest dużym wyróżnieniem dla niego samego jak też potwierdzeniem dobrej pracy szkoleniowej w klubie.

Głównym celem konsultacji było szkolenie w zakresie przygotowania technicznego do imprez organizowanych w roku 2008. Zakres ćwiczeń obejmował sposoby wykorzystania głównie technik nożnych w powiązaniu z technikami ręcznymi wraz z dynamicznym poruszaniem zarówno w kontakcie jak i w półdystansie. Ważnym elementem treningu było odpowiednie tarczowanie zarówno na tzw. łapach trenera jak i na tarczach dużych co stanowi jeden ze sposobów dobrego przygotowania zawodników zarówno w zakresie technicznym jak i zwiększającym motorykę.

Szereg zadań wiązało się z przetransponowaniem elementów Iken takich jak Namba-aruki czy ćwiczeń Hatsuriki na techniki walki Kyokushin. Shihan Jeremicz zwracał uwagę na dobre opanowanie podstaw co w znaczny sposób ułatwia wykonywanie bardziej złożonych zadań związanych bezpośrednio z walką.

Podczas tych dwudniowych konsultacji dokonano oceny poziomu technicznego poszczególnych zawodników. Cieszy fakt udziału w tym spotkaniu młodych zawodników którzy z dużym zaangażowaniem wykonywali przedstawiane zadania.

0