Aktualności - archiwum 2011

Udany pierwszy start !

W dniu 8 października 2011r. 5 - osobowa ekipa młodych zawodników naszego klubu wystartowała w Ogólnopolskim Turnieju Kyokushin, którego organizatorem był Krośnieński Klub Sportowy BUDO.

Dla naszych kadetów i młodzików był to pierwszy start w konkurencji kumie. Start należy uznać na udany, ponieważ każdy z karateków stanął na podium.
W kategorii do 40 kg II miejsce zajął Oscar Teeninga dając walkę turnieju, ponieważ oprócz regulaminowej rundy starcie wymagało…

Czytaj dalej ...
14

Seminarium instruktorskie - Wałcz 2011

W dniach 7-9 Października 2011 r. w COS w Wałczu, odbyło się kolejne seminarium instruktorskie, połączone z kursem sędziowskim oraz ze zgrupowaniem kadry juniorów i kadry U22. W/w kadra jest w trakcie przygotowań do ME, które odbędą się 2-3 grudnia 2011 r. we Wrocławiu.

Tematem seminarium było analiza (nowych "starych") kata oraz praca ze sprzętem.
Zajęcia z tarczowania z wykorzystaniem zarówno rękawic bokserskich, jak i tarcz tzw. (tajek) poprowadził shihan…

Czytaj dalej ...
0

Seminarium MMA

W dniach 21-22 Października 2011r. mieliśmy przyjemność uczestniczyć w seminarium MMA zorganizowanym przez Pszczyńskią Akademię Sztuk Walki w Rymanowie.

Gościem a zarazem prowadzącym seminarium był Łukasz "Juras" Jurkowski , były zawodnik , zdobywca pucharu świata w taekwondo. Zwycięzca pierwszego turnieju Konfrontacji Sztuk Walki KSW. Łukasz Jurkowski jako jedyny zawodnik wystąpił na 8 galach KSW z rzędu. Obecnie trener i komentator sportowy specjalizujący się w Sportach Walki.

Pierwszy trening poświęcony był obaleniom…

Czytaj dalej ...
0

Obóz letni - Tuchola 2011

W dniach 2-7 sierpnia 2011r. w miejscowości Tuchola, odbył się kolejny letni obóz Polskiej Federacji Kyokushin Karate. Nasz Klub Sportów Walk "Garyu" Krosno reprezentowała tym razem tylko 3 osobowa ekipa: Szymon, Paweł i Piotr.
Specjalnym gościem obozu był Sensei Nicholas Pettas. Jako "uchi deshi" (osobisty uczeń) Masutatsu Oyamy, ukończył 1000 dniowe szkolenie i przez wiele lat jako jedyny Europejczyk prowadził zajęcia w Honbu Dojo jako instruktor. W swojej karierze…

Czytaj dalej ...
15

Seminarium Kumite - Wałcz 2011

W dniach 24-27 lutego 2011 w OPO Wałcz odbyło X Seminarium Kumite, w którym wzięło udział prawie 130 uczestników. Nasz klub reprezentowały 3 osoby Paweł Guzik, Szymon Mezglewski i Piotr Prajsnar.

Specjalnymi gośćmi tegorocznego seminarium byli mistrzowie świata i europy karate kyokushin: Magomed Mitsaev i Shamsudin Abdurashidov z Rosyjskiej Federacji Kyokushin-kan.
Treningi realnej walki i K-1 poprowadził trener Jarosław Rogala.

Nasi goście pokazali doskonałe przygotowanie…

Czytaj dalej ...
40
1 2 >