Aktualności - archiwum 2008

Seminarium instruktorskie - Grudziądz 2008

W dniach 19-21 września, tym razem na obiektach MKS Start w Grudziądzu odbyło się kolejne seminarium instruktorskie PFKK, w którym wzięło udział ponad 70 instruktorów z klubów kyokushin-kan.
Z naszego Klubu udział wzięli – Piotr Praisnar, Paweł Guzik, Szymon Mezglewski i Marek Wilusz.

Seminarium poprowadził shihan Bogusław Jeremicz 5 dan, który szczególną uwagę zwrócił na pewność i zdecydowanie wykonywanych technik oraz na ich jakość. To samo było…

Czytaj dalej ...
17

Letni Obóz Karate Kyokushin-kan - Wisełka

W dniach od 23 czerwca do 12 lipca nasz klub był współorganizatorem, jak w roku ubiegłym Letniego Obozu Karate Kyokushin-kan w Wisełce na wyspie Wolin. Tym razem uczestnicy zostali podzieleni na dwa turnusy.
W porównaniu z rokiem ubiegłym, biorąc pod uwagę zmęczenie sezonem treningowym, zmniejszono ilość treningów karate na rzecz innych form aktywności ruchowej.

Oprócz zajęć karate zorganizowano gry i zabawy ruchowe, wycieczki po okolicy –…

Czytaj dalej ...
15

Obóz letni - Tuchola 2008

Po raz szósty w Tucholi w dniach 5-10 sierpnia odbył się obóz letni kyokushinkan. W obozie wzięło udział 180 osób z klubów Polskiej Federacji Kyokushin-kan Karate-do oraz goście z Japonii - shihan Kunio Ishizawa oraz sempai Toshio Matsuzaki.

Nasz klub reprezentowało 5 osób – Janusz, Piotrek, Agnieszka, Artur i Marek. Tym razem tylko jedna osoba przystąpiła do egzaminu. Artur Zimnicki zdał egzamin na 4 kyu – zielony…

Czytaj dalej ...
21

Pokaz w Jaszczwi

27 lipca 2008 r. w miejscowości Jaszczew, odbył się kolejny pokaz karate.
Klub przyjął zaproszenie od Rady Sołeckiej tej miejscowości. Występy rozpoczęły się o godz. 17:30.
Zaprezentowano kata taikyoku sono san oraz kanku. Po czym nastąpiła walka najmłodszych w pełnych ochraniaczach. Następnie przedstawiono kata z bo Oshiro no Kon.

Starsi sepami zaprezentowali walkę, a po niej zademonstrowano siłę karate w technikach nożnych i z…

Czytaj dalej ...
28

Pokazy w Gliniku Polskim i Długiem

6 Lipca odbyły się pokazy karate w miejscowościach Glinik Polski oraz Długie. W pokazie zaprezentowane zostały kata Taikyoku, kata synchroniczne "PINIAN SONO GO" oraz kata z bo. Zademonstrowano również elementy kihon, walkę dzieci w pełnych ochraniaczach oraz walkę reżyserowaną. Widzowie mogli również zobaczyć siłę kopnięć prezentowaną na tarczach. Na samym końcu zaprezentowano test łamania desek.

Czytaj dalej ...
25
1 2 3 >